С гордост споделяме успеха на ученици от НУПИД „Акад. Дечко Узунов“, които бяха отличени в XXI Национален конкурс за дигитална живопис и графика „Моята България“, организиран от Младежки център – Добрич.
В тазгодишното издание участваха 60 творби на деца и младежи от 11 населени места в страната. Конкурсът събира млади таланти в областта на дигиталното изкуство и насърчава развитието на творческите умения и съвременните художествени форми.
Сред отличените участници са и възпитаници на нашето училище:
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /16–18 г./ 🥈 Втора награда – Димана Димитрова Дженева
👍 Поощрителна награда – Християна Йовчева Петрова
Поздравяваме талантливите ни ученици за достойното представяне, вдъхновението и творческия им успех! Благодарим и на техните преподаватели за професионалната подкрепа и всеотдайност.
С отличените творби ще бъде организирана изложба на 12 май във фоайето на Младежки център – Добрич като част от съпътстващата програма на Европейски младежки поп-рок конкурс „Сарандев“.
Пожелаваме още много бъдещи успехи и творчески вдъхновения!






